זוכי אסיף 2020

 

פרס גרוס 2020

זוכה: ערן היללי

hilleli

נימוקי השופטים: ועדת גרוס בחרה להעניק את הפרס ליוצר ערן היללי.
ערן ניגש לאנימציה כמו שמדען ניגש לחומר. הוא לא מסתפק בידע הקיים ותמיד מחפש את הצעד הבא, מפרק בונה ומגדיר מחדש את המדיום. בנוסף למחקר השכלתני והטכנולוגי, האיכות האמנותית והעיצובית היא תמיד חסרת פשרות.העולמות הפנטסטים אותם הוא יוצר בעבודותיו מתוך אותו מחקר תמידי תופסים ומהפנטים מהרגע הראשון, סוחפים את הצופה אל תוך רגע אין סופי מלא קסם, רוך והרמוניה. הפרס ניתן לערן כדי להביע הערכה ולעודד חדשנות ושאיפה למקוריות.

חברי וועדת פרס גרוס:  דודו שליטא, יעל ענבר, שחף רם

 

קטגוריית סרטים עצמאיים

מועמדים:

6|6/ יהלי הרבט
ארבע קירות/ צור אדרי
מארי פאק קיל/ רות פתיר ויונתן וסרמן
שלג – מלח/ נועה ברמן הרצברג ועמית כהן
סתיו/ סופיה גוטמן

זוכה – מארי פאק קיל/ רות פתיר ויונתן וסרמן
indieWinners


נימוקי השופטים: היוצרים הצליחו בצורה יוצאת דופן לחגוג נשיות בכל הדרה, נשפכת, שופעת וחריפה, מפולפלת בציניות, הומור שחור, כנות ופמיניזם משובח. הדמות הראשית, מופשטת, כמעט ללא תווי פנים אך עם רעיון מדויק של זוג עיניים שנוצרו מטביעת אצבעות, נותנים את התחושה הגולמית של חומר ביד היוצרת. הבימוי הטבעי והזורם של הדמות הראשית מחבר את הצופים ונותן את כל מנת הרגש וההזדהות שהקהל רעב לה ומקשיב בחפץ לב לכל מה שיש לה לומר. שימוש בטכניקת אנימציה נהדרת, שעושה שימוש מושכל בפגמים טכניים מכוונים שמשרתים בחכמה את הסיפור ונותנים לדמות עוד מימד של עדינות, שבירות ופתיחות.

 

ציון לשבח על בימוי – 6|6 / יהלי הרבט

indieMedal

נימוקי השופטים: הבימוי המדויק שובה את הצופה במתח רב לאורך הסרט. תוך שימוש באנימציה, קומפוזיציות וארט מוקפדים, אנו מגלים אוסף דימויים לא צפוי שצירופם המפתיע הופך לסיפור מותח ומרגש. במסגרת הזמן הקצרה של הסרט מתגלה יצירה שלמה העשויה היטב ומתעלה על סך חלקיה.

 

קטגוריית קליפים

מועמדים:
שרדר/ טליה לה ליה
רחם – חן לב ארי/ סוהיני טל
Vensky Vaso /Evolution Party
כשמשהו נפתח/ סטודיו פלונטר
ALIEN/ סטודיו פלונטר

זוכה – שרדר/ טליה לה ליה

musicWinners
נימוקי השופטים:  קליפ מפתיע ומקורי באנימציית סטופ-מושיין המצליח להציג חידושים לטכניקה הוותיקה לצד שימוש חכם ומלא השראה בחומר. האנימציה נעה במעברים מסחררים בין הגוף הפגום והמודחק על נקבוביותיו המיוזעות לבין עולם מסכי המדיה החברתית והדימוי שמשתקף דרכם כבחורי הצצה. בסגנונם הייחודי, עתיר הלופים והמורפים, מצליחים היוצרים לרתום את החומריות הפלסטלינית על חוסר השלמות המובנה בה, לאמירה על התלות האנושית כל כך במבטו של האחר ובאישורו.

 

ציון לשבח על ארט – כשמשהו נפתח/ סטודיו פלונטר

musicHonor

נימוקי השופטים: ציון לשבח מוענק ל’כשמשהו נפתח’ על ארט יפהפה ומפעים. השפה העיצובית הולכת יד ביד עם תוכן השיר ומעצימה את מילותיו. שימוש מדוייק בצבעוניות עם רעיון עיצובי רגיש ומעניין לדמות הראשית.

 

קטגוריית סרטים מסחריים

מועמדים:
גלגול נשמות/ תמי ברנשטיין
Does Pulling Out Prevent Pregnancy?/ עוז אנימציה
הורים למתבגרים/ The Moving Company Animation Studio
יקב תבור/ ניר וגלי
קהילה נגישה/ Goozma | אנימציה מסטודיו דוב

זוכה – הורים למתבגרים/ The Moving Company Animation Studio

comWinner

נימוקי השופטים: TMCAS לקחו על עצמם התמודדות עם נושא מורכב מאוד – יחסים בין הורים למתבגרים. נושא כבד, שמשדר אי נוחות לכל הצדדים. אך הצוות של TMCAS הצליח במשימה בצורה מופלאה. התסריט והבימוי מקסימים, לא מתיילדים ולא פדגוגיים, יחדיו משדרים כנות ופתיחות. האנימציה והעיצובים קרטונים שמרפרפים לשנות ה-90 העליזות עוטפים את הנושא המורכב והכבד בקלילות מבורכת, התוצר הסופי מפתיע באיך שהוא תופס את הצופה ומשאיר אותו מסוקרן עוד ועוד. סרט מהנה, מבויים בחוכמה מבלי ליפול למוקשים ואף מצליח לרגש.

 

ציון לשבח על תסריט – יקב תבור/ ניר וגלי

comHonor

נימוקי השופטים: ניר וגלי כבר שנים ארוכות איתנו ועם זאת עדיין מרגישים סופר רעננים ומדויקים. רף הציפיות מהזוג להפציץ בכל פרסומת גבוהה מאוד ועם זאת הם מצליחים בכך באופן עקבי ובמיוחד בפרסומת של יקב תבור, התסריט שנון, מדויק ומלוטש עד תחושת חוסר מאמץ, הדמויות (בקבוקי יין) כאילו נשלפו היישר מהחיים הפרטיים של כל אחד מאיתנו. מעל הכל מדובר בסרטון מצחיק מוכר וחכם. שאפו.

 

קטגוריית סרטים מוזמנים

מועמדים:
שניים על הגג/ אייל אורן
האגדה על הרופא שהמרה את פי המות/ יעל רייספלד
שערי גן עדן/ יוני שלמון ודור בשרי
על הדבש/ מריאנה רסקין
Tricky Women Tricky Realities Festival/ רחל גוטגרץ

 

זוכה – שניים על הגג/ אייל אורן – עבור תאטרון האינקובטור

orderedWinner

נימוקי השופטים: היצירה עשויה בצורה שלמה ורגישה. תוך בימוי וארט מדויקים המשקפים שליטה במדיום הקולנועי, נעשה חיבור סוחף בין הטקסט לאנימציה השובה את הצופה בעולמו האינטימי של היוצר. האנימציה עשויה בדיוק רב אך עם זאת מרגישה אינטואיטיבית ומלאת רגש.

 

ציון לשבח על שפה אישית – האגדה על הרופא שהמרה את פי המוות/ יעל רייספלד, עבור: TED ED

orderedHonor

נימוקי השופטים: 'האגדה על הרופא שהמרה את פי המוות' הוא סיפור אגדה קלאסי המוגש בתבונה ורגישות, אך כזה שצורתו טומנת בחובה מיסתורין והומור החודרים עמוק תחת המרומז בסיפור. כשבכל סצנה מעורבבים שלל מדיומים ואמצעי הבעה, החוט השוזר את כולם נע בחופשיות בלתי מובחנת ומצליח להתגבש לשפה סוחפת שכביכול אין לה חוקים. ראויה לציון השפה האישית הייחודית והלא מתפשרת של היוצרת בנוף היצירה המסחרית.

 

קטגוריית סרטי ילדים

מועמדים:
הנמלה/ קבוצת מדיה הופ!
את אמא שלי/ קבוצת מדיה הופ!
עמוס/ דניאל כהן

זוכה – עמוס/ דניאל כהן

KidsWinner

נימוקי השופטים: 'עמוס' הוא קליפ ילדים שאפתני, שובה לב ונדיב. לכל אורך טיסתו שום רגע קטן אינו חולף ללא התייחסות, שום המצאה אינה נחסכת, כל דמות מקבלת אהבה ותשומת לב וכל פנייה מציעה חידוש מרענן. ניכרת ההערכה שרוכש היוצר כלפי הצופה והתוצאה היא חוויה עוטפת ושלמה הנותנת כבוד לצופה בכל גיל.

 

קטגוריית סרטים עצמאיים קצרצרים – עד 60 שניות

מועמדים:
בתוך הנחיר/ משה בן אברהם, עידו הרטמן, יואל שמחוביץ', שליו בן אליה, יעל רייספלד אילדיס, כרמין ביטרמן
The Call & The Message/ ענת אפרתי
אין תפקידים קטנים/ ענבל אוחיון
Behind the Lights/ איגלו בית קריאייטיב
מעגל התעסוקה/ שאול ר. לוי

זוכה – בתוך הנחיר/ משה בן אברהם, עידו הרטמן, יואל שמחוביץ', שליו בן אליה, יעל רייספלד אילדיס, כרמין ביטרמן

shortWinner

נימוקי השופטים: הסרטון מושך אותנו דרך הנחיר לתוך עולמם המופרע של היוצרים. שימוש במגוון טכניקות וקווים רעננים מייצר אימפקט חזק בעיני הצופה ומזכיר לכולנו את הכיף הגלום ביצירה. הסרט דוחס בזמן קצר מספר סיטואציות שונות בהצלחה רבה.

סרטי סטודנטים

מועמדים:
חצי סבא/ בן מולינה
דור העץרוני שלו, אלון שרעבי והוד אדלר
מנהרות/ גיא אדות
I Look Through Your Window At Night From My Roof/ גל מיכלביץ ויהלי קרן
Traffic Jam/ יותם גלפז
איך נולדת?/ דניאל קמחי

מקום ראשון – דור העץ/ רוני שלו, אלון שרעבי והוד אדלר

StudentsWinner

נימוקי השופטים:  הסרט ‘דור העץ’ נוגע בנושא מוכר על פערי הדורות ומבוצע באופן מקורי הנותן זווית מרעננת. העיצוב, האנימציה, הטקסט והעריכה יוצרים עולם מלא הומור ושלם. יש בו מורכבות רבה שהיוצרים הצליחו להעביר בצורה קלילה ונעימה כך שהדור הצעיר והדור המבוגר יוכלו להנות ממנו ביחד.

 

מקום שני – חצי סבא/ בן מולינה

Students2nd

נימוקי השופטים: מסע חינני וכנה בזכרונותיו של אדם המישיר מבט במוות, "חצי סבא" הוא סרט רגיש, אופטימי ומלא הומור- שמנצל את מלוא גמישות האנימציה לבימוי אינטואיטיבי, פלואידי ומפתיע.

 

ציון לשבח על ארט ושפה חזותית I Look Through Your Window At Night From My Roof/ גל מיכלביץ ויהלי קרן

StudentsHonor

נימוקי השופטים: הסרט I Look Through Your Window at Night From My Roof יפה, מקורי ומשונה. העיצוב והלוק משרתים באופן נפלא את הסיפור. היוצרים בראו עולם ייחודי שכל פרט מתאים בו – מהכותרות, לדמויות, לסביבה, לפסטה המונחת על השולחן. הכל מינימליסטי ומדויק ויחד נותן אווירה אפלה ומסתורית שנבנית לאורך כל הסיפור.